Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość elastyny i kolagenu w skórze mocno zmniejsza się, co oznacza, że robi się ona obwisła i powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak same działania przeciw starzeniu się to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody są mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, które są emitowane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być także wykorzystywana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest świetną metodą redukcji cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę i wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co daje zamierzone oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się za ciężka, by podtrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie natężenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń tkanek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by stworzyć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką część twarzy oraz szyi ma naprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.