Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi laserowe
Wrzesień 25, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach znajdujemy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, zbudowane z podwójnych ścian, pomiędzy którymi jest przestrzeń próżni cieplnej. Ścianki są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest osłoną odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzai termosów, możemy wybierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są termosy klasyczne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one primo, sporo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, rodzinna czy w samotności, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzenia dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to potrzebne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i ze stali, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te szklane nie są tak wytrzymałe. Kolejna sprawa jaką powinno się przemyśleć przed nabyciem jest korek, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoistnie, z gwintem i hybrydowy. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać w podróż powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.