Salon medycyny estetycznej – zabiegi laserowe

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera
Wrzesień 25, 2019

Salon medycyny estetycznej – zabiegi laserowe

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia całą paletę interesujących zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także kształtują figurę, eliminują tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie oraz promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają co raz to ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, nowoczesne technologie sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka pozytywnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Pozostałe metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się nadmiernego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na ćwiczenia lub opracowane diety. Współczesna technologia pomogła opracować metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, przez co zdecydowanie prościej jest je odessać albo przenieść do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają także dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają likwidowanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, wygładzić blizny, zmarszczki oraz rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz efektywniejsze zastosowania, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, żeby unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.