Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi laserowe
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt codziennej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru lub okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są też dyplomy, które zwykle można znaleźć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieustannie się rozwija – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni formują wyszukane upięcia, które będą w sam raz na przykład na wesele lub inne uroczystości. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , by minął w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto też zorientować się, ile czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Przez to oddają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tym zakresie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu fryzjer troszczy się o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda lub szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony pewnie nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są fachowcami, dowodzi też jakość sprzętu i produktów, które są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek lub brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one silniejsze stężenie środków aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.