Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
Październik 28, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie wyrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.