Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera
Wrzesień 25, 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
Październik 25, 2019

Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga też regularna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, żeby nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową też uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.