Poduszka ortopedyczna – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Nauka pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt duża część społeczności lekceważy przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być odpowiednio dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Warto też sprawdzić miejsce zakupu. Najgorszą możliwością są zwykłe sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Mają oni największą świadomość na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Potrzebne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne umiejscowienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy dobieraniu nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Istotna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najistotniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Dobrze jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, zwiększa komfort snu, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Komentarze są wyłączone.