Implant zęba

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
Październik 28, 2019

Implant zęba

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie nowatorską dziedziną stomatologii. Polega na uzupełnianiu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, w szczególności z tytanu, imitujący wyrwany lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty stomatologiczne widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Co więcej powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są przede wszystkim trwałym i silnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie ma potrzeby piłowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak jest sporo przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Do tego dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko odrzucenia. Prawidłowy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów zębów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu trzeba także wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są różne i zależne od ich rodzaju. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4,5 do 10 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.