GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak spać
Luty 15, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe Toruń – Koszty
Sierpień 3, 2019

GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. To części, na których opiera się cała masa naszego ciała. Często zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć często są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej przedstawiamy kilka skutecznych tricków.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko usuwa obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które muszą często nosić buty na wysokich obcasach. Wysokie obcasy obciążają na stopy, dlatego warto starać się o ich dobrą pielęgnację. Solne kąpiele to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne pozbywanie się martwego naskórka. Nie należy do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozwojowi bakterii. Jeżeli upieramy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest nabycie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają minerały, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, by rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne obcinanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to najczęściej rezultat niedoboru witaminy A. Najlepszym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najlepiej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najistotniejsza specjalna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne preparaty stworzone dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także zmienić buty: w godzinach pracy zakładać przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najskuteczniejsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać szpilki? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem ból i deformacje kości stopy. Nadmiernie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest wiele metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy stale pogłębiają się. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.